مجموعه ونداد  شما را به خرید بهترین پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع پیاز زرد دزفول

آنچه در این مقاله می خوانید...

محافظت از سلامت قلب با پیازتهیه ارزانترین انواع پیاز زرد دزفول

پياز از زمان هاي ماقبل تاريخ وجود داشته است . مردم مصر و كلده از آن در غذاهايشان استفاده مي كرده اند . پياز داراي تركيبات گوگردي ، قند ، كلسيم ، املاح سديم و پتاسيم ، يد ، سيليس ، آهن ، فسفر و يوتامينهاي A. B. C مي باشد . پياز داراي اسانس مخصوصي مي باشد كه در اثر پختن از بين مي رود . یکی از بهترین پیاز های موجود در بازار پیاز زرد دزفول می باشد.

قیمت انواع پیاز زرد دزفول

محافظت از سلامت قلب با پیاز

محافظت از سلامت قلب با پیاز طبع پیاز در طب سنتی گرم و خشک است. گرمی ۴ درجه دارد و گرمی پیاز در درجه سوم قرار دارد، این به این معنی است که پیاز بسیار گرم است. پیاز زرد در مقایسه با پیاز سفید گرمی بیشتری دارد. در واقع در طب سنتی اعتقاد بر این است که هرچه تندی و تیزی پیاز بیشتر و شکل آن کشیده تر باشد، مقدار گرمی و خشکی آن هم بیشتر است.

چنانچه گرم مزاج هستید، بهتر است پیاز گرد بخورید که گرمی کمتری داشته و با مزاج شما سازگارتر باشد. طبع پیاز طبع پیاز به مقدار تندی و شکل آن بستگی دارد. هرچه پیاز تندتر باشد و شکل کشیده تری داشته باشد، گرمی آن بیشتر است.

استفاده این سبزی بدون مصلح در اشخاص گرم مزاج سبب سردرد می شود. طبع پیاز پخته چگونه است؟ طبع پیاز پخته هم شبیه با پیاز خام است، اما پختن پیاز از گرمی آن کم می کند و طبع آنرا به اعتدال نزدیکتر می کند. فواید پیاز خام بیشتر دارویی است و افزایش دهنده گرمی و خشکی بدن است، ولی پیاز پخته حالت غذایی دارد.

پیاز زرد تازه دارای ویتامین های A, B, C و همینطور دارای آهن، گوگرد، فسفر، کلسیم، پتاسیم، سدیم و ید می باشد که به هضم غذاهای نشاسته ای کمک می کند. از این جهت می گویند با برنج پیاز بخورید همینطور وجود سیلیس در پیاز سبب می شود که استخوان ها مستحکم و عضلات تقویت شود. حفظ سلامت استخوان با مصرف پیاز، بر اساس گفته پژوهشگران سوئیسی، ترکیبات موجود در پیاز زرد مرغوب می تواند پوکی استخوان را کاهش دهد.

تهیه ارزانترین انواع پیاز زرد دزفول

تهیه ارزانترین انواع پیاز زرد دزفول پياز خام فعاليت معده را زياد مي كند و در نتيجه ترشح اسيد كلريدريك را تشديد مي كند . بنابراين كسانيكه ناراحتي معده دارند ممكن است سوزش و درد در معده خود حس كنند . اينگونه اشخاص بايد پياز پخته مصرف كنند كه ترشحات دستگاه هاضمه را منظم كرده اشتها را زياد و دل درد و نفخ معده را درمان مي كند . خواص داروئي: خواص شگفت انگیز پیاز و سیر برای سلامت پياز از نظر طب قديم ايران گرم و خشك است و داراي خواص بسياري است كه در يك مقاله نمي توان گنجانيد . پياز ادرار آوري است . براي رفع دردهاي عصبي شربت پياز بهترين دارو است .

یاسین نظری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ونداد  شما را به خرید بهترین پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *